HAKKIMIZDA

Kooperatifler ; belirli bir ekonomik amaç etrafında faaliyet gösterenlerin güvene dayalı bir birlikteliği sağlayan sivil toplum kuruluşlarıdır.

Keresteciler Sanayi Sitesi, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olarak 1992 yılında kurulmuş ve 2004 yılında ise Ana Sözleşmesi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi olarak değişmiştir. İlk merkezi Dalboyu Sokak No:13 Keresteciler Derneği İşhanı adresindedir. Daha sonra inşaat çalışmaları bittikten sonra şu anki yeri olan Saray Mahallesi Keresteciler Sanayi Sitesi 7. Cadde No:22 Yönetim Binası Kazan adresindeki yerine taşınmıştır.

Kooperatifimizin başlıca kuruluş amacı bölgede oluşan işyeri ihtiyacını karşılamak üyelerine, üretim dallarına uygun birer işyeri sağlamak, üyelerinin teknik bilgilerini arttırmak, üyelerinin imalat yöntemlerini iyileştirmek ve üretimde verimi çoğaltmak, kollektif yatırımlara yönelmek, gelişen çağdaş teknolojideki değişiklikleri üyelere aktararak daha kaliteli üretim yapmalarını sağlamak ve sonuç olarak üyelerin ekonomik ve kültürel eğitimine yardımcı olmak, ülke sanayi ve ekonomisine destek vererek düzenli, çevreci ve altyapısı olan bir sanayi sitesi oluşturmaktır.

Yönetimimizin son yıllarda yaptığı başarılı çalışmaları ile Sanayi Sitemizin pek çok sorununu çözmüş, ve başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih GÖKÇEK’in ve Kazan Belediye Başkanımız Lokman ERTÜRK’ün yardımları ile çok daha iyi bir duruma gelmiştir.

Sanayi Sitemiz yaklaşık 3,5 milyon metrekare alan üzerine kurulmuş ve 273 adet küçük ölçekli ( Tek katlı 420 m2 kapalı alanı bulunan ) 304 adet büyük ölçekli ( Tek katlı 840 m2 kapalı alanı bulunan ) 100 e yakın farklı m2lerde fabrika parseli bulunmaktadır. Konum olarak hem E-5 Karayolunun, hem de Ankara - İstanbul otoyolunun ortasında olması, her ikisine de ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Ankara Lojistik Üssü, Gimat Depolama Alanları, Dempa, Saraykent Toplu İşyeri, Toplu Konut Alanları, Fuar Alanları, gibi stratejik alanlara yakınlığı sebebiyle önemi her geçen gün artmakta ve ilgi merkezi haline gelmektedir. Bölgemize yapılması planlanan yeni yatırımlarla daha da önemli hale gelecektir.

Modern bir site olan Keresteciler, sektörün gelişme ufkuna uygun bir projeyle başlatılmış, geniş cadde ve sokaklar siteye özel bir ferahlık kazandıran geniş yeşil alanlar, geniş, yüksek ve hijyenik çalışma mekanları ile sektörün cazibe odağı haline gelmiştir, aynı zamanda ülke ekonomisine büyük değerler katan sanayi sitelerinden biridir. Sanayi sitemiz sadece tek bir iş koluna yönelik olmadığı için pek çok yatırımcı sanayici ve esnafımızın ilgisini çekmektedir. Sitemizde bulunan bazı iş kolları şunlardır. Çelik konstrüksiyoncu, prefabrikci, kutucu, kâğıtçı, banka, PTT, boyacı, brandacı, lokanta, kafe, danışmanlık bürosu, muhasebeci, demirci, elektrikçi, hırdavatçı, hidrolikçi, kaynakçı, metal kaplamacı, mermerci, mobilyacı, mutfakçı, paslanmazcı, zemin kaplamacı, trafocu, treylerci, geri dönüşümcü, plastikçi, oyuncakçı, sucu, camcı, kargocu, soğutmacı, park ve bahçe mobilyacı, yangın söndürücü, lazer kesimci, pvc doğramacı.

Sitemizde yol, su, kanalizasyon yağmur suyu, elektrik ve doğalgaz gibi alt yapı çalışmaları ve iskân işlemleri tamamlanmıştır.

Hepinizi KERESTECİLER SANAYİ SİTEMİZE bekler, saygılar sunarız.

Misyonumuz

“ Bölgede oluşan işyeri ihtiyacını karşılamak ve üretim dallarına uygun birer işyeri sağlamaktır. ”

Vizyonumuz

“ Ülke ekonomisine katkıda bulunan, yenilikçi, çevreci, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla bölgemizde lider bir sanayi sitesi olmak.”